. .

The page is printed

Letecká preprava

Charterové lety pre maximálnu rýchlosť doručenia

Keď doručenie zásielky nepočká do zajtra, potrebujete spoľahlivý, rýchly a extrémne flexibilný servis. Kontaktujte nás nonstop, 24/7!

Charterové lety a onboard kuriéri sú špeciálnym prepravným servisom, ktorý využijete v urgentných prípadoch. Napríklad keď hrozí zastavenie výrobnej linky, pretože chýba súčiastka, ktorá sa nachádza u dodávateľa v Hamburgu a vy máte len pár hodín na jej dodanie. Presne pre takéto prípady je tu Biela linka od DB Schenker.

Nečakajte kým to vybuchne!

Cestná preprava z Hamburgu na Slovensko trvá minimálne 12 hodín. Teda ak sa nestane nič nepredvídané, na ceste nie sú obmedzenia a nehody. Ale čo ak potrebujete tovar doručiť skôr?

Spoľahnite sa na Bielu Linku od DB Schenker

Ak využijete charterový let alebo onboard kuriéra, môže byť tovar u vás v závode v priebehu niekoľkých hodín. Nie ste obmedzovaný ničím, ani štandardnými časmi letov, a iba vy rozhodujete kedy lietadlo s vašim tovarom vzlietne.

Hlavné výhody:

  • Môžete volať nonstop 24 hodín denne 7 dní v týždni
  • Cenová ponuka do 30 minút
  • Dedikovaný disponent
  • SMS informovanie o priebehu prepravy
  • Služba dostupná na celom svete
  • Maximálna rýchlosť, flexibilita a bezpečnosť

Infografika Biela Linka

Stiahnite si leták s informáciami o Bielej linke

(PDF | 0,59 MB)
PDF preniesť


OTÁZKY A ODPOVEDE

Čo je charterový let?

Ide o nepravidelný letecký spoj, pri ktorom si klient na rozdiel od štandardných letov prenajíma celé lietadlo, nie len určitý priestor v ňom. Existujú pravidelné charterové lety a jednorázové lety, objednané na konkrétny účel - napríklad doručenie dôležitej súčiastky do výroby, v čo najkratšom čase. 

Lietadlo poletí iba s našou zásielkou?

Áno, pri službe charterových letov je lietadlo vyhradené iba pre vašu zásielku a celá preprava sa preto môže maximálne prispôsobiť vašim požiadavkám.

Môžem sledovať prepravu online?

Pri službe charterových letov nie je možné sledovať prepravu online. Namiesto toho je vám po celý čas k dispozícii jeden konkrétny špeditér, ktorý vás podľa vzájomnej dohody informuje formou SMS o pohybe zásielky. Máte teda maximálne personalizovaný servis a nemusíte sa o nič starať ani nič hľadať na internete. Stačí vám mobil. 

Aké lietadlá využívate?

Najčastejšie sú to malé lietadlá ako napríklad Metroliner. Záleží však na špecifikácii a rozmeroch tovaru. 

Koľko stojí charterový let?

Cena záleží od mnohých faktorov. V prvom rade od miesta vyzdvihnutia a doručenia, požadovaných časov vyzdvihnutia a doručenia, typu a rozmerov tovaru (pri malých lietadlách je smerodajný rozmer dverí - v prípade, že nimi zásielka neprejde, je potrebné väčšie lietadlo), požadovaných doplnkových služieb (napr. preclenie) a ďalších faktorov. Cenu vrátane všetkých poplatkov vám po zadaní požiadavky vypočítame približne do pol hodiny. Charterový let je samozrejme drahší ako letecká preprava, pri ktorej sa využívajú štandardné linky a objednáva sa iba určitý priestor v lietadle. Ale sú situácie, keď si nemôžete dovoliť čakať ani za cenu navýšenia prepravných nákladov. Nechajte nás vypracovať vám ponuku a sami uvidíte, že dokážeme pripraviť naozaj zaujímavé riešenia v konkurencieschopných cenách. 

Ako rýchlo viete zorganizovať prepravu?

V podstate okamžite. Cenovú ponuku od nás dostanete najneskôr do 30 minút a po zaslaní objednávky vieme okamžite objednať prepravu na letisko, kde už bude na váš tovar čakať lietadlo. Samozrejme, každá situácia a objednávka je špecifická.

Čo je Onboard kuriér?

Služba, pri ktorej náš kuriér nasadne s vašou zásielkou na palubu komerčného letu. Je tu isté obmedzenie týkajúce sa rozmerov zásielky a flexibility, ktorá je o niečo nižšia ako pri charterovom lete, pretože sa prispôsobujeme štandardným letovým časom pravidelných liniek. Stále však ide o jeden z najrýchlejších spôsobov prepravy zásielok. Posledná aktualizácia: 02.09.2015

K začiatku stránky